Hafız yetiştiren imamı da sürdüler

Hafız yetiştiren imamı da sürdüler
28 Mart 2024 - 15:02 - Güncelleme: 28 Mart 2024 - 15:07
Sosyal medyada kendi fikir ve düşüncelerini dile getiren Karaman'ın sevilen imamı Larende Haberin eski sahibi İskender Kayhan Ayrancı ilçesine sürgün edildiği iddia edildi.
 
Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz aylarda Larende Haberin eski sahibi İmam İskender Kayhan sosyal medyada kendi duygu ve düşüncelerini dile getiren yorum attı.
Yapılan yorumun ardından AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk'ün yukardan talimat vererek 33 yıldır Araboğlu Camii'de görev yapan İmam İskender Kayhan'ı, Karaman'ın Ayrancı ilçesine sürdürdüğü iddia edildi.
 
Cemaat, tarikat, siyaset ilişkisinden bağımsız, 33 yıl boyunca gençleri camide toplamayı başaran birlikte hatim indiren etkinlikler düzenleyerek gençlere camiyi sevdiren İskender Kayhan'ın , bir yorumdan ötürü sürdürülmesi Karamanlı vatandaşlar tarafından büyük tepki toplamıştı. Bu denli baskılar insanlara baskı uygulanarak zoraki iş yaptırmaları ve karaman siyasetine yakışmayan hareketler sergilendiği için vatandaş yoğun şekilde tepkilerini dile getirmektedir. Siyaset üstü bir hizmet yürüten bu şekildeki insanlara yapılan baskılar ne kadar doğrudur. Taktiri karaman halkına bırakıyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Yıldırım
    2 ay önce
    İskender hocamı geçici görevle Ayrancı ya göndermisler yazdığı bir yazıdan dolayı , artık insanların doğruları söylerken sürgünleri göz önüne alması gerekmektedir