Hanımeli Çarşısı, El Emeği Ürünleri İle Karaman'da Hizmete Giriyor

Hanımeli Çarşısı, El Emeği Ürünleri İle Karaman'da Hizmete Giriyor
21 Şubat 2024 - 07:16
Karaman merkezinde Hamidiye Mahallesi'nde bulunan ve 4500 ada ve 2 parselde konumlanan Hanımeli Çarşısı, çok yakında kapılarını açıyor. Toplam 12 adet bina ve 48 dükkâna ev sahipliği yapacak olan çarşı, el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği bir platform olacak.
 
Hanımeli Çarşısı'nın her biri yaklaşık 38 m² büyüklüğünde olan dükkânları, hanımların el işleri ve el sanatlarıyla ürettikleri ürünleri sergileme ve satma imkanı sunacak. Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim alan kursiyerler ve ev hanımları, ürettikleri el emeği ürünleri Hanımeli Çarşısı'nda satarak aile bütçelerine katkıda bulunabilecekler.
 
Ayrıca, Hanımeli Çarşısı'nda araştırma ve eğitim gibi çeşitli etkinliklerin düzenlenebileceği kültür mekânları da bulunacak. Bu sayede, çarşı sadece bir alışveriş merkezi olmanın ötesinde, toplumsal etkileşimi ve kültürel faaliyetleri teşvik eden bir platform olacak.
 
Yapımı devam eden Hanımeli Çarşısı, Karamanlı hanımlara kendi el emeği ürünlerini sergileme ve satma fırsatı sunarak, yerel ekonomiye ve kültürel hayata katkıda bulunacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum