Kazımkarabekir'deki EDS'yi Mevlüt AKGÜN mü? işletiyor

Kazımkarabekir ilçesi girişindeki Elektronik Denetleme Sistemi'nin (EDS) işletmecisinin Mevlüt AKGÜN olduğu iddiaları gündeme oturdu. Özellikle bu güzergahta yaşayan Karamanlıların çoğunun cezalarla karşılaşmasıyla birlikte, sistem vatandaşlar arasında çekilmez bir hale geldiği yorumları yapıldı.

Kazımkarabekir'deki EDS'yi Mevlüt AKGÜN mü? işletiyor
09 Mart 2024 - 12:46
EDS sistemleri, il ve ilçelerdeki belediyeler veya yetki verildiği şirketler tarafından yollara kuruluyor. Bu sistemlerin kurulmasını sağlayan kurumlar, kesilen trafik cezalarının belirli bir yüzdesini alıyorlar. Gücü olmayan belediyeler ise işi özel şirketlere devrederek sistemi kurup işletmelerini sağlıyorlar.
 
Kazımkarabekir ilçesinde bulunan EDS'nin işletmecisinin AK Parti Eski Milletvekili ve Karaman Belediye Başkan adayı Mevlüt AKGÜN'e ait bir şirket olduğu söylentileri tartışmalara neden oldu. Bu durum, sürücülerin sık sık ceza yemeleriyle tanınan Kazımkarabekir'de EDS'nin korkulu rüyası haline gelmesine yol açarken, EDS'den kesilen cezaların yüzde kaçının yüklenici firmaya gittiği merak konusu oldu. Yerel yetkililerin ve ilgili mercilerin konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum