Savaş Kalaycı'dan Kamuoyuna Açıklama

Savaş Kalaycı'dan Kamuoyuna Açıklama
21 Mart 2024 - 20:47
Karaman Belediye Başkanı ve MHP Karaman Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, Türkiye’nin en ucuz suyunun, en ucuz ekmeğinin satıldığı ve ulaşımda da en uygun hizmeti sağlayan belediyenin Karaman Belediyesi olduğunu söyledi. Başkan Kalaycı Karaman’da bu anlayışlarından vazgeçmeyeceklerini ve uygulamalara devam edeceklerine dikkat çekti. 
Vatandaş odaklı hizmeti ilk günden itibaren kendilerine ilke edindiklerinin altını kalın çizgilerle çizen Başkan Kalaycı:
 
“Vatandaşın ucuz kullandığı suyun, ucuz aldığı ekmeğin ve ucuz olarak yaptığı ulaşımın derdine düştüler. Daha seçim olmadan, suya zam, ulaşıma zam sinyallerini açıkça vermeye başladılar. Biz, ‘Karaman’da yaşayan her vatandaşımızın bu ihtiyaçlarını nasıl en ucuz şekilde kendilerine ulaştırırız’ derdindeyiz. ‘Halkımız ucuz su kullanıyor’ diye bunları siyasi malzeme haline getirmek, ‘Ucuz ulaşımdan faydalanıyor’ diye suçlamalar yapmanın mantığını anlamak mümkün değil. Ancak bu ayrımı Karaman halkı çok net görüyor ve yaşıyor. Derdi halk olanlar ancak vatandaşı anlar, daha seçilmeden konuşmaya başlayan adaylar var. ‘Suya zam, ulaşıma zam, ekmeğe zam…’ bu en kolayı. Peki, bu ekonomik sıkıntı içerisindeki halkımız buna ne diyecek. Aylık 500 lira üzerinde gelecek bir su parası, 4 kişilik bir ailenin asgari aylık 2 bin TL ödeyerek yapacağı ulaşım ile darbe yemeyecek mi?
 
Günde 10 ekmek tüketen bir aile 6-7 lira ile acaba aylık kaç lira cebinden çıkacak. Bu hesabı yapıp vatandaşı düşünen yok. 17 bin lira asgari ücret alan ve 10 bin lira maaş alan emekliler bunun altından nasıl kalkacak” dedi.
 
BORÇ BATAĞINDA FALAN DEĞİLİZ
 
Rakiplerinin Karaman Belediyesi’nin borç batağında olduğunu gündeme getirdiğini söyleyen Savaş Başkan: “Bir bakın bakalım, biz aldığımızda belediyenin borcu neydi, şimdi ne? Ödediğimiz rakamları duysanız ağzınız açık kalır. Bir örnek vereyim. 2019 seçimlerinden 1 ay öncesi Vakıfbank’tan 30 milyonun üzerinde kredi çekilmiş, bunu biz ödedik. Sadece Yurtsever petrole ödenmemiş o kadar yüklü miktar vardı ki… Firma alacağını alamadığı için ‘Ak Partili Belediye ödeyemediyse Savaş Başkan hiç ödeyemez’ diye sözleşmeyi fesh etmeye geldi. Devam ettik ve tüm borçları kapattığımız gibi aldıklarımızı da ödedik. Merak edenler gitsinler sorsunlar Karaman Belediyesi’nin hangi bankaya borcu varmış veya borcu kalmış. Sorun bakalım İller Bankası’na ne kadar borcumuz kalmış. Bakın, yaptığımız yatırımları fazla değil 4 ay frenleyelim, Karaman Belediyesi sıfır borca kavuşur” şeklinde konuştu.
 
SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ
 
“Göreve geldikten sonra bize nerelerden borç çıktı bi’ sorun bakalım…” diyen Başkan Kalaycı, “Biz ağzımızı açmadık. Sadece DSİ’nin masamıza koyduğu borç miktarı o zaman 300 milyon civarında idi. Yaşanan ayak oyunları, yalanlar-iftiralar hoş değil. Savaş’a değil, seçime gidiyoruz. 10 gün sonra her şey bitecek. Rabbim neylerse güzel eyler, bize nasip ettiyse görevimize devam ederiz, kaybedersek seçilen arkadaşlara başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.
 
200 MİLYON SEÇİM BÜTÇEMİZ YOK!
 
Karaman Belediye Başkan Adaylarının seçim için harcadıkları paraların afaki olduğunu tabiri caizse paraların havada uçuştuğunu ifaden eden Başkan Kalaycı, “Bazı medya organlarına verilen paralara şahit oluyoruz, şaşırıyoruz. Getirdiler gösterdiler, banka dekontunu. 30 bin lira peşin vermişler, 100 milyona anlaşmışlar. Bu rakamın 500 milyona çıktığını duyuyoruz. Bu değirmenin suyu nereden geliyor.5 yıl belediye başkanı olarak görev yapsan hak edilecek maaş tutarı 4-5 milyonu geçmez. Bunun karşılığında 200 milyon civarında para harcamanın nasıl bir mantığı olabilir. Ben de para dağıtırım, hem de çok kolay. ‘Karaman’ın tanıtımı için’ derim, bütçeden karşılarım ve kimse de hiçbir şey diyemez ama ben yetimin hakkını kimseye yedirmedim, yedirmem de… Seçimi kaybedeceksem, böyle kaybedeyim” açıklamasında bulundu.
 
SEÇİM ÖTESİ ŞEYLER VAR
 
“Sarözü’ne, Masara TOKİ’ye bi’ bakmak lazım” diyen Başkan Kalaycı, “Bu dönem seçim ötesi şeyler var, ortada. Dikkatli bakmak gerekir. Konuşulacak çok şey var. Elbette yeri ve zamanı geldiğinde bizim de söyleyeceklerimiz olacak” sözlerine yer verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum